Nahrávanie...

Takto pracujem

Predávam majiteľom nehnuteľnosti za najvyššiu cenu

Ako ? 

 

krok č.1 : 

Homestaging a profi fotky

 

Hneď na začiatok si treba uvedomiť , že predaj nehnuteľnosti nie je jednoduchá záležitosť a preto  ju treba dokonale pripraviť na predaj a tým sa vyvarovať prípadných chýb - lebo tu sa za chyby draho platí.

Priemerný slovák predáva nehnuteľnosť raz alebo dvakrát za život a ak sa majiteľ rozhodne ju predať je prirodzené, že chce dostať za svoju nehnuteľnosť  čo najviac. 

Rozhoduje prvý dojem, ten je pre kupujúcich najdôležitejší , ten rozhodne či ich vaša nehnuteľnosť zaujala a či budú o jej kúpe vôbec uvažovať alebo nie. Je nevyhnutné nehnuteľnosť perfektne  upratať, vyčistiť, správne naaranžovať a profesionálne nafotiť. Na fotkách je rozdiel vidno na  prvý pohľad.

Prvá a zádadná chyba, ktorú urobí drvivá väčšina predávajúcich je, že nepripravia svoju nehnuteľnosť dôkladne na predaj !!!

 

02.102.2
 
07.107.2
 
krok č.2 : 
 

Videoprehliadka

 
Videoprehliadka - tá je čoraz populárnejšia a žiadaná,  napovie záujemcom viac o ich budúcom bývaní a hlavne o tom , kde sa nehnuteľnoť nachádza, či je v okolí dostatok zelene,škola,škôlka, pekne upravené prostredie ,aká je prístupová cesta či sa nehnuteľnosť nachádza v tichom prostredí, poprípade či v okolí nie je jazierko alebo potok a pod. 

 

 

Viac videí na You Tube - Bohuš Lištiak                                   
 
 
 
krok č.3 : 

Pôdorysy

 
Prvú  predstavu o nehnuteľnosti už záujemcovia majú , pôdorysy doplnia dispozíciu o  ich vysnívanom bývaní - či je obývačka orientovaná na juh s terasou alebo má balkón, či sú izby  nepriechodné , aká veľká je kuchyňa ,či je WC samostatné a pod. Toto je na pôdoryse  všetko dobre vidieť - samozrejmosť pri ponuke.


4podorysy_kop 

krok č.4 : 

3D scan nehnuteľnosti

Predstavu o nehnuteľnosti a okolí už záujemcovia majú, ale ešte čosi chýba. To je 3D scan nehnuteľnosti to  už je realita do najmenších detailov. Po ňom už idú záujemcovia v podstate na istotu. Tak nech sa páči , pozrite sa a poprechádzajte po vašom novom vysnívanom bývaní.

 

 

krok č.5 :

Inzercia, reklama, soc.siete

Inzercia, tá musí byť všade, aby sa čo najviac potencionálnych záujemcov dozvedelo o tom, že vaša nehnuteľnosť je na predaj. Tu platí : čím viac inzercie-tým lepšie , od bežnej inzercie, cez sociálne siete, uzavreté skupiny , špeciálne inzertné stránky, neverejné ponuky, platená inzercia, cielená inzercia a pod.

krok č.6 :

Predaj

Všetky toto čo sme doteraz urobili treba správne " namiešať" + skúsenosti + prehľad o trhu a obhliadky môžu začať.

Záujemcovia sa striedajú, čas beží a prichádza deň D- kupujúceho máme.

 

 

 krok č.7 :

Zmluvy a kúpna cena 

Prichádza najdôležitejšia fáza celého predaja.

Tou je kvalitná kúpna zmluva (nie google a internetové zmluvy) v ktorej je jasne a jednoznačne  stanovený spôsob platby (aby "náhodou" časť kúpnej ceny niekde " NEZAMRZLA " ),  + dohľad nad celým prevodom nehnuteľnosti až do spísania preberajúceho protokolu a odovzdanie nehnuteľnosti kupujúcemu. 

krok č.8 :

Záver

Celý predaj prebehol úspešne , predávajúci má na svojom účte celú kúpnu cenu, kupujúci kľúče od vysnívanej nehnuteľnosti, všetci sú spokojný a vtedy si ja môžem povedať:

  

 

Predané

Všetky nehnuteľnosti

Referencie

Všetky referencie

Najnovšie články

Vecné bremeno pri nehnuteľnostiach – strašiak alebo dobrý pomocník?
30. 05. 2024

Vecné bremeno pri nehnuteľnostiach – strašiak alebo dobrý pomocník?

Na čo slúži vecné bremeno? Dokážeme zistiť, či je na konkrétnej nehnuteľnosti zriadené? Môže ovplyvniť kúpu či predaj nehnuteľnosti? Aj na tieto otázky máme odpoveď.

Vlastníte byt? Tieto práva a povinnosti sa vás týkajú
01. 05. 2024

Vlastníte byt? Tieto práva a povinnosti sa vás týkajú

Pokiaľ vlastníte byt, prípadne sa chystáte byt kupovať, mali by ste vedieť, že okrem práv budete mať pravdepodobne aj rôzne povinnosti. Oproti majiteľom rodinného domu musíte znášať rôzne obmedzenia spájajúce sa práve s bývaním v bytovom dome a právami ostatných obyvateľov. Všetky zmeny, úpravy či starostlivosť o spoločné priestory by ste mali riešiť so susedmi, správcom bytového domu či bytovým družstvom a pri návrhoch na úpravy sa musíte všetci zhodnúť. Poďme sa pozrieť na to, čo všetko sa vás týka a na čo si ako vlastník bytu musíte dávať pozor.

Dlhodobý versus krátkodobý prenájom – čo sa oplatí viac?
29. 03. 2024

Dlhodobý versus krátkodobý prenájom – čo sa oplatí viac?

Investovanie do realít je stále jedným z najbezpečnejších spôsobov zhodnocovania vlastných financií. Ak si kúpite investičný byt, mali by ste sa rozhodnúť, či ho budete využívať na dlhodobý alebo krátkodobý prenájom.

Všetky články

Realitné tipy

Platby v hotovosti = riziko


Ak to len trochu pôjde, vyhnite sa pri predaji či kúpe nehnuteľnosti akémukoľvek platenie v hotovosti. Prečo? Veľmi tým riskujete. V súčasnej dobe platbu v hotovosti upravuje zákon o omedzení platieb v hotovosti. S účinnosťou od 1. 7. 2023 došlo k zjednoteniu limitu na platby v hotovosti pre všetky fyzické aj právnické osoby. Vyplýva to z novely zákona o obmedzení platieb v hotovosti, podľa ktorej sa po novom (jednotne) zakazuje platba v hotovosti, ktorej hodnota prevyšuje 15 000 eur.

Pozor na zmluvy z internetu


Veľmi často sa v praxi stáva, že majitelia nehnuteľnosti chcú ušetriť. To je v poriadku a logické. Pozor len, aby šetrenie peňazí bolo na správnom mieste a nestálo naopak veľké peniaze.

3 KROKY. Ako spoznať DOBRÉHO MAKLÉRA?


Možno si práve teraz kladiete túto otázku. Nech si nakoniec vyberiete mňa, alebo niektorého z kolegov, vyberajte dobre. A podľa čoho? Možno vám napovie pár chytrých rád:

Všetky tipy

O mne

Volám sa Bohuš Lištiak a na realitnom trhu sa pohybujem už od roku 1995 - vtedy som realizoval svoj prvý realitný obchod. V roku 2004 som si musel vybrať -  buď reality alebo práca profesionálneho hasiča  v HaZZ Liptovský Mikuláš (rozhodol som sa pre hasičov) , kde som pacoval až do roku 2010. Krátko  na to som sa vrátil späť do sveta realít , založil som si svoju vlastnú realitnú kanceláriu v ktorej pracujem aj v súčasnosti.

Moja práca ma  baví , profesionálnu a zodpovednú prácu som vykonával ako hasič-záchranár a tak isto  aj prácu makléra sa snažím  robiť na špičkovej profesionálnej  úrovni, zodpovedne  a hlavne podľa vlastných predstáv. Točím video prehliadky, využívam profesionálneho fotografa, vytváram Home Staging, pracujem na sociálnych sieťach... všetko s jasným cieľom. Predať vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu k vašej plnej spokojnosti.

Prečo vznikli tieto stránky?

Aby som tu prezentoval, že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté. Je všeobecne známe, že rozdiel medzi maklérmi je mierne povedané nemalý , teraz môžem robiť veci " po svojom" Práci makléra sa venujem naplno,  píšem a publikujem články o realitách tak aby vám aj tieto informácie pomohli v rozhodovaní pri predaji alebo kúpe nehnutaľností a aby ste sa vyhli prípadným chybám. Lebo tu sa za chyby draho platí.

A hlavne - dbám na svojom dobrom mene a povesti. Za mňa hovoria výsledky a referencie spokojných klientov.

Prajem všetkým pekný deň....

 

Prečo práve so mnou?

KONZULTÁCIA

Skôr než sa rozhodnete predávať, pozývam Vás na kávu a konzultáciu zadarmo.

IDEM S DOBOU

Pre predaj za čo najvyššiu cenu používam moderné nástroje a špičkové služby.

VYZNÁM SA

Tam kde pracujem, tam sa aj vyznám. Bývam tu, poznám to tu.

Bohuš Lištiak
10 +
rokov skúseností v odbore
100 +
klientov
100 +
realizovaných transakcií

Kontakt

 

Ak sa so mnou chcete spojiť, môžete mi napísať, zavolať alebo prísť do mojej kancelárie. 

listiak@gert.sk          tel: +421 905 345 985       Belopotockého 720/2 - Liptovský Mikuláš

 

 

 

 

Kontaktný formulár

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie